هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان در قلب این شهر تاریخی قرار دارد. اما پیش از آنکه به توصیف این هتل ۳ ستاره در اصفهان بپردازم، دوست دارم چند جمله ای در وصف شهرزیبای مان بنویسم. اصفهان با جاذبه های گردشگری خاص خود نگین گردشگری ایران است. این شهرغنی پراز مکان ها و سازه های تاریخی و منحصر به فرد است که تک تکشان نشان دهنده هنر معماری ایرانیان در سالهای دور این سرزمین اند. از میان جاذبه های گردشگری بی نظیر شهرمان می توانم به میدان نقش جهان اصفهان که یکی از بزرگترین میدان های شهری جهان است اشاره کنم که یقینا بی همتاست. و دلیل اصلی معرفی اصفهان به عنوان مرکز و نماد تمدن ایرانی اسلامی همین میدان نقش جهان است. میدانی که قرنهاست گوشش یه صدای دنگ دنگ و تق تق قلم زنان زبردست شهر خو گرفته. و اما هتل ابن سینا... . این هتل ارزان در اصفهان، با معماری و تزیین سنتی خود همخوانی ویژه ای با شهر دارد .اولین چیزی که جذابیت زیادی برای تمامی مسافران و به خصوص مسافران خارجی ایجاد میکند نقاشی های دیواری این هتل اصفهان است که به صورت استادانه ای طراحی و اجرا شده اند. مالک هتل، جناب آقای امید زاد، در گذشته مدرس دانشگاه هنر بوده و از مهارتی خیره کننده در طراحی و اجرای نقوش سنتی ایرانی برخوردار است. و بیشتر آثار هنری روی در و دیوار هتل توسط خود او و شاگردانش انجام شده. به طور کلی ایشان علاقه ی زیادی به نقاشی کشیدن بر روی در و دیوار دارند و هرگاه جهت میهمانی به منزل اقوام تشریف فرما می شوند، میزبان از پیش تمامی مداد و خودکارهای جلوی دست را در پستوی خانه نهان می کند.

رزرو هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل ها و اقامتگاه های سنتی اصفهان

در میان هتل های سنتی اصفهان، هتل ابن سینا از مزایای ویژه ای برخوردار است که آن را با محبوب ترین هتل های سنتی شهر مانند هتل بخردی اصفهان قابل رقابت می کند. هتل ابن سینا در مجاورت مسجد جامع اصفهان و در بافت مرکزی تاریخی شهر احداث شده. همچنین درست درکنار این مسجد حیرت انگیز، یکی از ورودی های بازار تاریخی شهر قرار دارد. با ورود به این بازار باستانی و رنگارنگ و حرکت در مسیر صحیح، خود را در کمتر از ۱۵ دقیقه در میدان نقش جهان خواهید یافت. اما به نظر خود من، خاص ترین ویژگی هتل ابن سینا پشت بام زیبای این هتل و منظره فراموش نشدنی است که این پشت بام از مکان های تاریخی شهر به مهمانان می دهد. دور تا دور پشت بام مسقف هتل تخت های سنتی ایرانی قرار داده شده. استفاده از گل و گیاه و یک قفس بزرگ پر از مرغ عشق در فضای پشت بام گواه سلیقه تحسین بر انگیز صاحب هتل سنتی ابن سنیا در اصفهان است. مسلما این هتل تنها اقامتگاه سنتی اصفهان نیست. ولی مطمئن باشید تعداد خیلی بالای مهمانان خارجی این هتل هم بی دلیل نیست.

 

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

مهمانسرای سنتی اصفهان

جدا از موقعیت مکانی خیلی خوب این مهمانسرای سنتی اصفهان، حال و هوای خاص هتل ابن سینا نیز در محبوبیت آن موثر بوده. جو این هتل به دو جهت خاص است. اول اینکه تعداد مهمانان خارجی این هتل همواره از تعداد مهمان های ایرانی آن بیشتر بوده و این باعث شده که هتل حال و هوایی کاملا بین المللی داشته باشد. با اقامت در این هتل شما با تعداد زیادی از مهمانان خارجی که عمدتا جوان و از کشورهای اروپایی می آیند آشنا می شوید. و این خود تجربه ای خیلی جالب است خصوصا اگر اندکی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. اما این مهمانسرای سنتی اصفهان از جهت دیگری نیز خاص است. هتل سنتی ابن سینا جوی دوستانه و صمیمی دارد و از نظر من همین حال هوای گرم و صمیمی هتل است که باعث هجوم گردشگران خارجی به آنجا شده. گپ زدن های دوستانه مدیر هتل با میهمانان روی تخت های سنتی پشت بام دور یک سینی پر از لیوان چای قند پهلو... . براستی هوش و زکاوت این کار آفرین اصفهانی قابل تحسین است.

 

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان جاذبه های متعددی دارد. میدان نقش جهان، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله، امارت عالی قاپو، بازار اصفهان، پل خواجو، هشت بهشت،... . اما در اینجا می خواهم چند جمله ای در مورد یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان که به راحتی از هتل سنتی ابن سینا در اصفهان قابل دسترسی است حرف بزنم. از هتل که خارج می شوید، درست پشت هتل مسجد جامع اصفهان قرار دارد. از یادگاری های زشت نوشته شده روی دیوار ها که توسط هموطنان های غیورمان نوشته شده بگذریم، معماری این مسجد براستی شگفت انگیز است. البته از نظر من نمای بیرونی این مسجد چندان شگفت آور نیست، اما وقتی وارد فضای اندرونی می شوید... . ستون ها و گنبد کهن مسجد حس خاصی به انسان می دهد. گذشته درخشان این مرز و بوم انسان را به آغوش میکشد و بوسه اش بغض درد و رنج حال و روز الانمان را می ترکاند.

 

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

آدرس و تلفن هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

با مراجعه به صفحه رزرواسیون وبسایت ما متوجه می شوید که این وبسایت رزرو هتل دراصفهان را بسیارساده و سریع کرده.شما با مطالعه لیست قیمت هتل ابن سینا، وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز در فرم رزرواسیون، و ارسال اطلاعات ظرفیت هتل به طور خودکار توسط وبسایت بررسی شده و در صورت قابل رزرو بودن اتاق مورد نظر به طور خودکار به صفحه پرداخت هدایت می شوید. توجه داشته باشید که جهت نهایی کردن رزرو خود در هتل از شما خواسته خواهد شد تا کل هزینه اقامت خود را از پیش پرداخت نمایید. پس از تایید پرداخت توسط سامانه، و حد اکثر ظرف ۱۲ ساعت تایید نهایی رزرو خود را از طریق ایمیلتان دریافت خواهید کرد. به هنگام ورود به اصفهان و با به همراه داشتن آدرس هتل ابن سینا موقعیت ما را به راحتی پیدا خواهید کرد اما با این حال پیشنهاد می شود شماره تلفن هتل ابن سینا در اصفهان که شماره تلگرام آن نیز میباشد را به همراه داشته باشید:

09353836810

بیشتر:

- جزئیات پرداخت هزینه اقامت در هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

- قیمت اتاق های هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

- رزرو هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

- آدرس هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

- شماره تلفن هتل سنتی ابن سینا در اصفهان

- به اصفهان علاقه ندارید؟  >>  رزرو هتل در دیزین

هتل سنتی ابن سینا در اصفهان   هتل سنتی ابن سینا در اصفهان   هتل سنتی ابن سینا در اصفهان   هتل سنتی ابن سینا در اصفهان